עמותות

ניהול כספים וייעוץ אסטרטגי

חברת CFO Plus מציעה פתרונות למגוון רחב של עמותות קטנות ועמותות ענק. אנו מכירים מקרוב את אופן ההתנהלות הייחודי של העמותה, ששונה משמעותית מיתר עולם העסקים. בזכות שנות ניסיון רבות והתמחות במגוון תפקידים בכירים בעמותות כגון ניהול כספים, מיקור חוץ, חברות בוועדים מנהלים, ייעוץ אסטרטגי והתנהלות מול ועדות וביקורות מגוונות, אנחנו מספקים שירותים מלאים ומעמיקים, הכוללים:

 • הכנת תקציבים, מעקב ובקרה אחר תחזיות
 • הכנת דו"חות והתנהלות מול גופים מרובים כגון בנקים, רשויות המקומיות, רשויות הממשלתיות וגופי סמך – כולל תגובות לביקורות מרשם העמותות או החשב הכללי
 • ניהול ובקרה של תזרימי מזומנים
 • ייעוד הכספים לשימושים נכונים ובחינת השימושים, בהתאם לייעוד הכספים
 • הכנת חומרים לביקורות שנתיות
 • תכנון של חלוקה נכונה בין הפעילות השוטפת של העמותה ובין פרויקטים יעודים
 • פעילות שוטפת של סגל העמותה המנהלתי
 • מתן בקרה על חוקי שמירת הניהול התקין ועל סעיף 46
 • בחינת צבירת נכסים
 • תמיכה בתוכניות הבראה

חברת CFO Plus פועלת יחד עם עמותות בתחילת דרכן ועמותות יוקרתיות וותיקות בתחום: מספקים ייעוץ מכל כיוון, מוצאים פתרונות רלוונטיים בהתאם לצרכים של העמותה ומטווים תכנון אסטרטגי, במטרה להביא לצמיחה והתפתחות העמותה בטווח הארוך.


השוני העצום בין עמותה לחברה

כאשר אתם מנהלים עמותה, יהיה עליכם להתמודד אל מול אינספור גופים ולרבות הציבור, רשויות ממשלתיות, ועדות מגוונות ולרבות ועדות כספים, ועדות ביקורת, מבקרי פנים, ביקורות ממשלתיות ועוד. כל אחד מהגופים הללו מתנהל באופן שונה.

מנהל כספים סבלני ומנוסה, יספק לכל גוף את כל המידע לו הוא זקוק, בשפה המתאימה ובאמצעות הטפסים הנכונים. בזכות הניסיון וההיכרות שלנו עם הגופים השונים, אנו ב- CFO Plus נסייע לכם להתנהל נכונה מולם, ולקבל את ההחלטות המחושבות והמקצועיות ביותר.

מעבר לשוני הפיננסי, עמותות נבדלות במדינה גם מבחינה חוקית. על כל עמותה לעמוד בפני  חוק העמותות, פקודת מס הכנסה, חוק מע"מ, חוק ביטוח לאומי ועוד. עבודה לצד עמותות, כוללת התמודדות משולבת עם הפן הפיננסי והפן המשפטי.

אנשי פיננסים בעלי ידע, ניסיון ומקצועיות כמונו ב- CFO Plus, רכשנו הבנה מעמיקה של הכללים והנהלים שפונים לעמותות, ובאופן ההתנהלות מול הגופים השונים. בזכות זאת, אנו מעניקים לעמותה שלכם יתרון משמעותי שיחסוך לכם זמן רב, ויכולת לקבל החלטות מושכלות שיניעו אותה להצלחה.


יתרונות

חברת CFO Plus מספקת מעטפת שכוללת ניהול כספים שוטף ותכנון אסטרטגי עתידי, שתסייע בקבלת החלטות מושכלות, ותהווה גורם עסקי בעמותה לכל דבר.  המעטפת תסייע לכם ליהנות ממספר יתרונות:

 

 • שיפור באיכות קבלת ההחלטות – בעולם העסקים אין מקום להחלטות פזיזות או שטחיות. החלטות מעמיקות שנעשו במחשבת תחילה, מביאות לתוצאות כבירות. אנחנו נאסוף מידע מעמיק אודות העמותה שלכם, נציג תמונה נקייה של המצב הכלכלי ונסייע לכם לפתור קונפליקטים בחוכמה. בזכות זאת, תוכלו לקבל החלטות שיטתיות, המבוססות על מידע יציב ומהימן.
 • ליווי מקצועי – אנחנו נדאג לכל תהליכי הפיננסים והאסטרטגיה של החברה. בזכות זאת, אתם תוכלו להתמקד בתחומים שאתם באמת אוהבים לנהל. ניהול ממוקד ואיכותי, יסייע להניע את העמותה שלכם קדימה.
 • שמירה על זכויות ומניעת קנסות – בזכות ההיכרות המעמיקה שלנו עם עולם העמותות, אנחנו נוודא שאתם נהנים מכל הזכויות שלכם ונהנים מכל ההטבות האפשריות.

למי זה מתאים?

 • עמותות שמעוניינות להתחזק ולהתרחב בשוק – ששואפות לגדול, לגייס יותר כספים למטרה ולהטביע חותם במדינה כעמותה עסקית חזקה.
 • עמותות שזקוקות לסיוע בניהול מערך הכספים כתוצאה מקושי כלכלי – פעמים רבות, עמותות עשויות למצוא את עצמן במצבים כלכליים לא פשוטים. ניהול כספים נכון, המלווה באסטרטגיה מבוססת ומושכלת, יניע את העמותה ליציאה מגירעונות תקציביים, לכיוון של שגשוג וצמיחה.
 • עמותות שחשות כי אין בידן את הידע הנדרש לניהול הפן הפיננסי – הפן הפיננסי מהווה חלק בלתי-נפרד מעולם העסקים. כאשר תדאגו לנהל אותו נכון ובאופן מסודר, אתם רק תרוויחו.
 • עמותות שמלוות ציבור משמעותי – עמותות שנוגעות בקהל מאוד חשוב או קהל רחב של אנשים, שזקוקים לעזרה. ניהול כספים נכון, יסייע להתמודד עם כמויות הכסף הגדולות בצורה נכונה, כך שישרתו את העמותה, את האינטרסים שלה ואת הקהל שלה.

למי זה לא מתאים

 • לעמותות בעלות תוחלת חיים קצרה שידועה מראש
 • לעמותות ללא מערכת כספים כלל – עקב היותן התנדבותיות באופן מלא
 • לעמותות שלא התאגדו באופן סופי

השירותים שלנו

 1. הכנת תקציב שנתי וביצוע תחזיות – התקציב השנתי יסייע להגדיר תוכניות עסקיות שיטתיות, המבוססות על ידע ומכוונות להעצים את מבנה העמותה. מעקב ביצועים המותאם לתקציב מוגדר מראש,  מסייע לצמצם או לבטל גירעונות בלתי צפויים מבעוד מועד ובנוסף, להעריך נכונה את הסכומים שניתן להשקיע בכל פרויקט חדש, ללא פגיעה בתזרים או בתחום אחר בעסק.
 2. מעקב ובקרת תקציבים – אנחנו ב- CFO Plus נעקוב אחר אופן היישום של התוכניות העסקיות ונוודא כי העמותה מתנהלת כשורה יום-יום.
 3. הכנת דוחות ביצוע לביקורות ודרישות תשלום משרדי ממשלה וגופי סמך – דו"חות מסודרים, שיוגשו בזמן לכלל הגופים הנדרשים.
 4. דיווח כספי לגופי מימון רשמיים – מידי שנה, יהיה עליכם להגיש דיווחים פיננסיים מסודרים ועקביים לגופים מדיניים שונים, שיבטיחו להם כי ההתנהלות שלכם היא חוקית ומסודרת. אנו נדאג לייצר את הדו"חות הללו בתצורה מסודרת ובהתאם לנהלים המתאימים.
 5. סיוע והכנת חומרים לביקורות כספיות שנתיות – איסוף מידע, הכנה ומעבר על דו"חות, איגוד המידע והעברתו לגופים השונים בזמן.
 6. הכנת דו"חות אישור תשלומים תוך ביצוע דגימות עומק – נאשרר כי שילמתם את המוטל עליכם ואך ורק את המוטל עליכם.
 7. תמיכה מקצועית בהיבטים פיננסיים – ייעוץ בכלל הפן הפיננסי, מתן תכנון אסטרטגי להווה ולעתיד העמותה, ליווי מנהלי העמותה בישיבות הנהלה שוטפות, בישיבות ועד מנהל וסיפוק פתרונות מדויקים למצבים משתנים.
 8. ייצור דו"חות תקופתיים שוטפים למנכ"ל ולסמנכ"ל.
 9. בניית מודלים כלכליים לתמחור פרויקטים – סידור מלא של כלל מערך הפרויקט והרווחיות שלו.
 10. פעילות מול וועדת הביקורת של העמותה – הכנת דו"חות והגשתם בזמן, הגעה לפגישות, מתן הסברים באשר לפעולות שונות והבטחה כי העמותה עומדת בתקנים המתאימים.

אנו מלווים עמותות במגוון רחב של תפקידים כבר יותר מעשור. לניסיון מצטבר אין תחליף, בזכותו אנו יודעים כיצד לסייע לעמותות לצעוד קדימה ולשגשג. אנחנו רוצים להקנות לעמותה שלכם את הידע הזה.